HondroStrong Shqipëria

Albania

Keni shqetësime nga dhimbjet në nyje?

 • - Ndikon drejtëpërdrejtë në parandalimin e depozitimit të kripërave
 • - Eleminon sidromën e dhimbjeve që ju shqetësojnë
 • - Ndihmon në rigjenerimin e indeve kërcore dhe nyjet

POROSIT


Inflamacioni i kyçeve dhe shkatërrimi i kërcit mund ta bëjnë jetën tuaj të mjerueshme! Sot, më shumë se 50% e njerëzve mbi 40 vjeç kanë probleme me artritin reumatoid, artrozën ose osteokondrozën. Pas moshës 65 vjeç, simptoma të tilla diagnostikohen në 92% të burrave dhe grave. Sipas të dhënave më të fundit, sëmundjet e sistemit musculoskeletal filluan të "rinojnë". Sot, shumë pacientë ankohen për dhimbje kyçesh, megjithëse nuk i kanë mbushur ende 25 vjet. Arsyeja për këtë: dieta e dobët, mbipesha, ngarkesat e rënda dhe një mënyrë jetese e ulur.

HondroStrong xhel për dhimbje kyçesh do t'ju ndihmojë të shpëtoni shpejt dhe në mënyrë efektive nga ky problem dhe të rifitoni lehtësinë e lëvizjes në vetëm disa javë!

Produkti unik u zhvillua nga specialistë profesionistë dhe mori disa çmime ndërkombëtare. Kremi ka certifikate cilesie dhe licence per shitje ne Bashkimin Europian. Për momentin, ky është produkti më i mirë për vitin 2022, i cili garanton një rezultat të shkëlqyer pa efekte anësore.

BP-PB e ka testuar këtë produkt dhe tani është gati të publikojë rezultatet.

HondroStrong - xhel për dhimbje kyçesh

Hondro Strong krem për inflamacionin e kyçeve lëshohet bazuar në zbulimet dhe arritjet më të fundit shkencore. Produkti është menduar për parandalimin dhe trajtimin e dhimbjeve akute ose kronike të kyçeve, muskujve dhe kockave. Formula natyrale nuk përmban aditivë të rrezikshëm kimikë ose sintetikë. Produkti ju lejon të përballeni edhe me proceset inflamatore më komplekse. Rezultatet e trajtimit konfirmojnë se në 9 nga 10 pacientë, pas përdorimit të këtij produkti, lëvizshmëria e kyçeve përmirësohet ndjeshëm, dhimbja dhe ënjtja zhduken. Krem-xhel është ideal për ngrohjen e muskujve para stërvitjes për të zvogëluar rrezikun e ndrydhjeve ose lëndimeve.

Le të hedhim një vështrim më të afërt në HondroStrong porosit? Komponentët aktivë të kremit depërtojnë thellë në lëkurë dhe veprojnë në shkakun e dhimbjes. Brenda 15 minutave pas masazhit, sindroma e dhimbjes shtypet plotësisht dhe rikthehet fleksibiliteti i gjunjëve, bërrylave ose shtyllës kurrizore. Produkti përmirëson përthithjen e kalciumit dhe stimulon prodhimin e kolagjenit natyral.

Kolagjeni është një proteinë natyrale që gjendet në indet dhe qelizat tona. Kryen shumë funksione të rëndësishme, një prej të cilave është formimi i indit lidhës. Kolagjeni është thelbësor për ruajtjen e elasticitetit dhe forcës së kyçeve dhe ligamenteve. Në një moshë të caktuar, trupi ngadalëson prodhimin e kolagjenit dhe kjo çon në shkatërrimin e kockave dhe kërcit. Osteokondroza, artroza, reumatizma, përdhes - këto dhe sëmundje të tjera shkaktohen nga mungesa e kolagjenit në trup. HondroStrong Përbërësit rrisin prodhimin e kolagjenit natyral me 89%. Kjo redukton konsumimin e indit të kërcit, përmirëson metabolizmin dhe rigjeneron indet e dëmtuara.

Karakteristikat e dobishme Hondro Strong

Karakteristikat e dobishme:

 • Stimulon qarkullimin e gjakut.
 • Lehtëson inflamacionin.
 • Rikthen fleksibilitetin natyral të nyjeve.
 • Përmirëson prodhimin e lëngut sinovial.
 • Rrit nivelin e kolagjenit dhe elastinës.
 • Ngop qelizat e indit lidhor me aminoacide dhe vitamina të dobishme.
 • Ndalon shkatërrimin e mëtejshëm të kërcit dhe fillon procesin e kundërt të rigjenerimit.
 • Eliminon kërcitjen e pakëndshme.

Komponimi:

HondroStrong për Artritin përmban vetëm 100% përbërës bimor dhe një kompleks vitaminash. Një nga përbërësit më të rëndësishëm të dobishëm është Ekstrakti i Midhjes së Gjelbër. Është një burim natyral i proteinave dhe kondroitinës të nevojshme për të ruajtur funksionin e kërcit. Xheli përmban gjithashtu helm blete, vaj amaranti, kardamom etj.

Mënyra e aplikimit:

Kremi është i destinuar për përdorim të jashtëm në shtëpi. Aplikoni një sasi të vogël të substancës aktive në lëkurë të pastër dhe fërkojeni për 5 minuta. Prisni derisa xheli të përthithet plotësisht. Përsëritni 2-3 trajtime masazhi në ditë. Kohëzgjatja e trajtimit varet nga ashpërsia e problemit. Kursi minimal i rekomanduar i këmbimit i treguar në paketën HondroStrong Foto është 30 ditë.

Hulumtimet klinike:

Në janar 2022, një grup shkencëtarësh evropianë kryen studime që supozohej të konfirmonin ose kundërshtonin pronat e dobishme të pretenduara të kësaj formule. Një grup pacientësh vullnetarë ranë dakord të përdorin xhelin për 4 javë siç rekomandohet nga ekspertët. Sipas rezultateve të studimeve, shenjat e artritit dhe artrozës u zhdukën në 89% të pacientëve. Më shumë se 95% ishin në gjendje të ktheheshin në jetën e përditshme dhe të shpëtonin nga dhimbjet e vazhdueshme në gjunjë dhe shpinë. Gjatë gjithë kohëzgjatjes së eksperimentit, asnjë nga pjesëmarrësit nuk u ankua për alergji apo efekte anësore të xhelit.

Shumë janë të interesuar në pyetjen ku te blej a është ky ilaç? Blerësit shpesh supozojnë se mund të marrin HondroStrong blej në një farmaci. Por prodhuesi preferon të shesë produktet e tij vetëm përmes faqes zyrtare të internetit. Sot mund të përfitoni -50% zbritje nëse aplikoni online.

Ju lutemi vini re se uebfaqja jonë nuk e shet këtë produkt. Ju mund të sqaroni çdo informacion në lidhje me HondroStrong Shqipëria direkt me shpërndarësin tuaj.

Nxitoni të porosisni produktin para përfundimit të promocionit! Vetëm sot për HondroStrong çmimi më fitimprurësi në treg!

POROSIT