Collamask Македонија

Macedonia

ANTI AGE МАСКА!

 • - Ја ЗГОЛЕМУВА заштитната улога на кожата
 • - Ги намалува акните, црвенилото и губитокот на сјај
 • - Ја подобрува бариерната (заштитната) функција на кожата

Да нарачате


Collamask маска за лице - 100% природна козметика за подмладување на кожата, отстранување на брчки и обновување на контура. Производот помага да се забави процесот на природно стареење и е извор на природен колаген. Универзалната формула е погодна за сите видови на кожа, нема алергии или контраиндикации. За 2 години, овој крем стана најпопуларниот козметички производ во светот.

Денес, официјалната продажба на подмладена маска се спроведува во повеќе од 30 земји. Повеќе од 90% од прегледите за Collamask крем за лице се позитивни. Се препорачува на своите клиенти од најдобрите козметолози, шминкери и корисници. Ова е најдобрата алтернатива на пластичната хирургија, ботоксните инјекции и ласерската корекција на кожата. Кремот се продава без лекарски рецепт, не содржи хемија или ГМО. BP-PB.com ќе ви помогне да разберат предностите и недостатоците на овој козметика, како и да научат каде да се купи Collamask во Македонија?

Collamask - подмладување на кожата без операција

Брчките се еден од очигледните знаци на стареење на кожата. Тие може да се појави како последица на одредени фактори - хормонални нарушувања, стрес, стареење на кожата, лоша храна, слаба хидратација, и така натаму. Брчките може да бидат мали или длабоки и најчесто се појавуваат на лицето. Многу жени бараат добар начин да се ослободат од брчките, но не можат да го најдат. Обичната козметика не може да даде стабилен и добар резултат, така што некои жени се согласуваат со ботокс или пластична хирургија. Овие постапки се опасни за здравјето и честопати доведуваат до несакани ефекти.

За 15 години, група на научници е проучување на начините на кои за да се реши проблемот на брчките во домот. По многу години истражување, било можно да се синтетизира природна формула базирана на колаген и сина глина.

Collamask маска против брчки ја докажа својата способност да го прекине процесот на стареење и да почне регенерација на кожата на молекуларно ниво. Во рок од 14 дена по почетокот на користење на маска во 95% од случаите на брчките, врати тонот на кожата, отстранување на проблеми со црни точки на лицето. Покрај тоа, маската ефикасно ги отстранува темните кругови под очите и го решава проблемот на сува кожа. Ако имате сомнежи околу Collamask вистина или измама, внимателно прочитајте ги информациите подолу.

Еве што вели за овој производ познатиот козметичар Џесика Хопкинс:

"Возраста на нашата кожа може да биде различен од хронолошката возраст. Епидермисот е повеќе одговора на различни стимули, проблемите на животната средина или здравјето на луѓето. Многу од девојките по 25 години имаат проблеми со брчки и сува кожа. Но, постојат многу случаи кога жената 60-75 години е убава и привлечна. јас работам како козметик за над 15 години и сум видел многу различни видови на козметички производи и процедури за подмладување на кожата. Денес јас препорачувам на сите мои клиенти Collamask купи во продавница за козметика и употреба на оваа маска за секој ден. уникатен патентиран ƈ Оваа формула, која е една од најбезбедните за употреба. Многу од моите клиенти ја користат и се многу среќни со резултатот. Најважното нешто што не сум ја видел жалби за алергии или несакани ефекти по користење на крем. "

Предности на користење маска:

 • - универзален патентиран производ;
 • - 100% природни состојки;
 • - Безбедноста во употреба;
 • - Collamask цена поевтино од инјекции или пластична хирургија;
 • - Погоден за било која кожа;
 • - Не содржи хормони или синтетика;
 • - Стабилен резултат.

Корисни својства Collamask

Collamask како функционира? Кога ќе ја нанесете маската на лицето, активната формула веднаш се апсорбира и длабоко продира во кожата. Овој производ содржи компоненти како што се колаген, сина глина, бетаин, палморез масло, аминокиселински комплекс, алгинска киселина. Сите овие се апсолутно природни состојки кои ги дополнуваат и ги зајакнуваат корисни својства на едни со други.

Како да се користи:

 1. Очисти го лицето на шминка и измијте со топла вода.
 2. Нанесете тенок слој на маската на кожата.
 3. Почекајте 20 минути додека маската целосно не се апсорбира.
 4. Нежно измијте ја маската со топла вода.
 5. Нанесете било кој крем.

Производителот препорачува овие процедури да ги направите дома 30 минути пред спиење. Оптималната периодичност на употребата е 1-2 пати неделно.

Слики пред и по:

Каде да се купи Collamask?

Продажба на Collamask Македонија се врши само со единствена лиценцирана продавница на Интернет. Можете да ја нарачате стоката на интернет и да ја добиете со домашна испорака.

Collamask прегледи:

"Кога имав 35 години прв пат бев соочен со брчки. Таа стана вистински проблем, бидејќи почнав да изгледаат постари, се појави сувост и лупење на кожата. Отидов на мојот козметик и тој ми препорача да се обиде оваа маска. Не можев да верувам дека обичните козметика може да даде добар резултат. по неколку третмани, кожата ми значително помлади и брчките стануваат 3 пати помала. "

"Сум бил заштеда на пари за пластична хирургија да ја поврати својата младост. Но, мојот пријател препорачува да се обиде оваа маска. По првата употреба, кожата ми стана повеќе мазна и мека, исчезна брчки и црни дамки, наредени контурите на лицето. Јас сум многу среќен со резултатот."